Автономні автомобілі Hyundai обладнають інтелектуальними радарами Metawave


Hyundai CRADLE, корпоративний венчурний підрозділ відкритих інновацій компанії Hyundai Motor, оголосив про наміри інвестувати в Metawave Corporation задля створення інтелектуальних радарів для автономних автомобілів. Компанія Metawave займається удосконаленням радіолокаційного обладнання, використовуючи адаптивні метаматеріали (звичайні матеріали з використанням інженерних структур з унікальними електромагнітними властивостями, що не зустрічаються в природі) та штучний інтелект (AI) для створення інтелектуальних радарів.

Hyundai приділяє особливу увагу вивченню нових технологій, які будуть застосовуватися для майбутніх автономних платформ. Одна з технологій - високопродуктивний радар Metawave, здатний виконувати тривимірну візуалізацію отриманих даних, зацікавила компанію з точки зору впровадження в автономні автомобілі.

«Радарна технологія нового покоління може використовувати передові алгоритми виявлення і класифікації об'єктів. Нова радарна система, яка може в значній мірі підвищити роздільну здатність та точність розрахунків за допомогою штучного інтелекту, стане проривний технологією», - сказав Джон Су, віце-президент Hyundai CRADLE.

 

Hyundai купити в Івано-Франківську. Нові Хюндай. Ціни на авто Hyundai в Івано-Франківську - фото 6

Три датчика, відеокамера, LiDAR і радар, - це основні складові системи отримання даних для автономних автомобілів сьогодні. Камера є датчиком з найвищою роздільною здатністю, але не може сприймати об'єкти, що знаходяться на відстані понад 50 метрів від автомобіля. LiDAR розширює діапазон сприйняття до 150 метрів, генеруючи зображення з високою роздільною здатністю. На якість сприйняття камери і LiDAR впливають погана погода і брудні дороги. Радар, за своєю природою, працює на більш низькій частоті і «бачить» об'єкти на великих відстанях швидше в будь-яку погоду і в будь-яких умовах руху. Сучасний радар не може охопити широкі кути на великих дистанціях, у нього не достатня висока роздільна здатність, щоб визначити відмінність між об'єктами. Для отримання і обробки складних цифрових сигналів радару потрібна велика кількість антен та дорогих мікросхем. До того ж, такий радар споживає багато енергії, що робить його неефективним. Розширена радіолокаційна платформа Metawave WARLORD використовує тільки одну антену, яка формує і направляє промінь у всіх напрямках. Вона використовує ультратонкі «олівцеві» промені, програму глибокого навчання і алгоритми AI для швидкого розпізнавання об'єктів і відправки хмари точок 4-D в так званий Sensor Fusion (набір інформації від різних датчиків, який забезпечує більш чітке уявлення про навколишнє середовище).

 

Hyundai купити в Івано-Франківську. Нові Хюндай. Ціни на авто Hyundai в Івано-Франківську - фото 7

«Інвестиції від Hyundai Motor є ще однією ключовою віхою в історії розвитку нашої компанії, які підтверджують перспективність нашого продукту - радіолокатора WARLORD з можливостями візуалізації та AI для автономних автомобілів. Завдяки нашій талановитій команді розробників продуктів на основі мікрохвиль і метаматеріалів ми першими продемонстрували електронно-скановану метаматеріальную матрицю для автономного водіння на частоті 77 ГГц. Ця технологія забезпечить успішну реалізацію програми створення повністю автономних автомобілів Hyundai», - зазначила генеральний директор Metawave Маха Акур.

Технологія Metawave

Metawave створює платформи для бездротових технологій нового покоління для вирішення основних завдань, що стоять перед системами бездротового зондування і зв'язку, які працюють на частотах mm-wave. Використовуючи розроблені метаматеріальні структури і алгоритми AI, Metawave змогла спростити архітектуру і підвищити продуктивність системи, одночасно знижуючи витрати як для постачальників, так і для споживачів, використовуючи свої технології електронного променя і рульового управління WARLORD і SABER. Компанія фокусується на розробці інтелектуальних радарних платформ WARLORD для передової системи допомоги водієві (ADAS) і автономного водіння.

Розробка автономного автомобіля Hyundai

 

Hyundai купити в Івано-Франківську. Нові Хюндай. Ціни на авто Hyundai в Івано-Франківську - фото 8

У січні Hyundai Motor Company і Aurora, лідер в області розробки технологій для автономних транспортних засобів, оголосили про стратегічне партнерство, мета якого - вивести до 2021 року на ринок автономні автомобілі Hyundai. Одним із кроків у цьому напрямку став перший в світі автопробіг, який відбувся в лютому 2018 року, учасниками якого стали три водневих кросовера Hyundai NEXO, оснащені функціями автопілота. Цей автопробіг став демонстрацією можливостей системи автономного водіння 4 рівня і новітньої системи передачі даних 5G. Під час поїздки з Сеула в Пхенчхан кросовери розвивали швидкість у 100-110 км/год (максимально дозволена швидкість в Південній Кореї). При пересуванні по автомагістралях автономні NEXO з легкістю перебудовувалися зі смуги в смугу, здійснювали обгони попутних транспортних засобів, проїжджали перехрестя з круговим рухом. Системи розпізнавання дорожніх знаків, сигналів світлофора і пішоходів, що входять в інноваційний комплекс систем допомоги водієві ADAS, допомагали автономним кроссоверам при русі в містах. Одним з випробувань для NEXO стала їзда в тунелі протяжністю кілька кілометрів, де сигнал GPS, завдяки якому автомобіль орієнтується в просторі, недоступний - і кросовери успішно його подолали, використовуючи тільки зовнішні сенсори.

 

Компанія ТOВ «Хюндай Мотор Україна» - офіційний дистриб’ютор автомобілів всесвітньо відомого бренду HYUNDAI в Україні. Дилерська мережа компанії є однією з найбільш розгалужених, що дозволяє надавати клієнтам повний комплекс послуг з продажу та сервісного обслуговування автомобілів Hyundai на рівні кращих європейських і світових стандартів.